PRZEDSZKOLE /  
Sala "Promyków", na chwilę przeobraziła się w prawdziwą salę doświadczalną. Dzieci wykonały eksperyment badający zjawisko tworzenia się chmury, a także doświadczenie z filtrowaniem wody oraz badaniem jej właściwości. Zapewne tak ciekawe eksperymenty na długo zapadną w dziecięcej pamięci.
 

Ostatnie dni października w grupie "Promyki", były poświęcone tematyce naszego kraju. Dowiedzieliśmy się gdzie znajduje się nasz kraj na mapie, jak wygląda flaga czy mapa Polski, a także godło naszego Państwa - biały orzeł w złotej koronie na czerwonym tle - niech każdy przedszkolak od dziś o tym wie!
 

Dzieci z grupy "Promyki", w ramach realizacji obszaru związanego z witaminami zamieniły salę w stragan pełen kolorowych, zdrowych warzyw i owoców. Z chęcią wcieliły się w rolę sprzedającego i kupującego, a największą atrakcją okazała się możliwość liczenia i wydawania papierowych pieniędzy.
 

Grupa „Biedronki” z pewnością wie, jak należy się odżywiać, aby być zdrowym, dlatego przyniosły do przedszkola swoje ulubione owoce i zrobili sałatkę owocową. Dzieci najpierw pokroiły owoce, wymieszali je razem, a później każdy przedszkolak z apetytem ją zjadł. Szczególną radość sprawiło dzieciom możliwość samodzielnego wykonania sałatki. Podczas robienia sałatki zostały przypomniane zasady higieny mycia rąk: przed i po skończonej pracy oraz bezpiecznego posługiwania się nożykiem.
 

W nawiązaniu do tematu o pięknie regionów grupa „Biedronki”wybrała się na punkt widokowy w Zębowie. Dzieci mogły podziwiać z wysokości piękno naszej okolicy. Od razu dzieci zobaczyły budynek naszej szkoły oraz kościół. Najbardziej dzieciom podobało się to, że wszystko wydaje się mniejsze, aniżeli w rzeczywistości jest.
 

Jesień to czas, w którym ptaki wybierają się w daleką podróż. Grupa „Biedronki” doskonale to wie, gdyż w naszym przedszkolu ptaki też szykują się już do odlotu. Dzieci z różnych nasion, ziaren i zbóż wyklejali sylwety ptaków z rozłożonymi skrzydłami. Prace wyszły prześliczne, a takie ptaki z pewnością bez obaw mogą lecieć do ciepłych krajów.
 

Dnia 30 września w grupie STOKROTKI obchodziliśmy Dzień Chłopca. Z tej okazji chłopcy oprócz życzeń i głośno zaśpiewanego "Sto lat", otrzymali od dziewczynek małe prezenciki zakupione przez rodziców. Przy muzyce z balonami, serpentynami wspólnie się bawiliśmy i tańczyliśmy. Po konkursach odpoczywaliśmy, zajadając się słodkościami.
 

W grupie STOKROTKI w ramach realizacji treści dotyczących bezpieczeństwa odbyło się spotkanie z panią policjant. Tematem spotkania było utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Pani policjant zaprezentowała akcesoria policyjne, szczególną radość sprawiło przymierzanie czapki policyjnej oraz zakładanie kajdanek. Zostały przypomniane numery alarmowe, jak jeździć rowerem oraz jak podróżować samochodem. Pani policjant przeprowadziła zabawę używając lizaka po czym rozdała kolorowanki. W podziękowaniu za przyjazd do naszej grupy zaśpiewaliśmy piosenkę o ruchu drogowym.
 

projekt i wykonanie © 2006