SZKOŁA /   /  
W załączniku poniżej znajdują się informacje o wyprawce szkolnej. Zapraszamy.

Załączniki:

  •  Wyprawka szkolna 
 

W załączniku poniżej można pobrać wykaz podręczników, które zakupują rodzice uczniów naszej szkoły.

Załączniki:

 

W załączniku znajduje się wykaz podręczników, które obowiązują uczniów w roku szkolnym 2009/2010

Załączniki:

  •  Wykaz podręczników na rok szkolny 2009/2010 [pobierz]
 

Uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Zębowie wraz z koleżankami i kolegami z Szkoły Podstawowej w Posadowie, w dniach 20-22 maja 2009 r. przebywali na wycieczce krajoznawczej w Warszawie. W wycieczce uczestniczyło 40 uczniów. Uczniowie mieli okazję zwiedzić najbardziej znane miejsca i zabytki stolicy. Zwiedzili Pałac w Wilanowie, Łazienki Królewskie, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Powązki. Podziwiali również panoramę Warszawy z trzydziestego piętra Pałacu Kultury i Nauki. Niektórzy z uczniów po raz pierwszy w życiu podróżowali metrem. Mimo intensywnego programu zwiedzania, wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili bardzo zadowoleni.
 

Szkoła Podstawowa z Zębowa została zwycięzcą III Powiatowego Turnieju
„Z Pyrkiem Bezpieczniej”, którego finał odbył się w piątek 29 maja 2009r. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury. O puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji walczyło 6 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z poszczególnych gmin naszego powiatu, które zostały wyłonione we wcześniejszych gminnych eliminacjach. Teamy miały do pokonania 5 konkurencji. Sprawdzono nie tylko ich wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, czy sprawność fizyczną, ale także każda z drużyn musiała zaprezentować swoją szkołę, przygotować plakat „Jestem Bezpieczny” oraz scenkę „Bezpieczne Hasło”. Kciuki za wszystkich uczestników trzymał sierż. Pyrek, który specjalnie do Nowego Tomyśla przyjechał ze stolicy wielkopolski, aby dopingować w zmaganiach.
Celem turnieju jest przede wszystkim propagowanie wśród dzieci poprzez zabawę i sportową rywalizację bezpiecznych zachowań na ulicy, w szkole i w domu oraz zdrowego stylu życia. Turniej, który jest adresowany dla uczniów klas III szkół podstawowych stanowi jednocześnie sprawdzian, podczas którego dzieci mogą zaprezentować zdobytą do tej pory wiedzę oraz umiejętności z zakresu bezpieczeństwa.

Więcej o imprezie czytaj:http://www.nowy-tomysl.policja.gov.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=286&Itemid=5

  

 


W czwartek 21. maja 2009 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Brodach, odbył się III Gminny Turniej Wiedzy i Umiejętności Technicznych pod hasłem „Zrób to sam”, zorganizowany i przeprowadzony przez nauczycieli techniki: Witolda Trojanowskiego i Zbigniewa Gawełka.
Celem konkursu było propagowanie wiedzy i podniesienie rangi przedmiotu technika, realizowanego na poziomie szkoły podstawowej. W części pierwszej uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu techniki rozwiązując test a w części drugiej umiejętnościami praktycznymi z zakresu montażu, projektowania, konstruowania, rozpoznawania materiałów drewnopochodnych i pisma technicznego. Największą trudność sprawiło zadanie logiczne-łamigłówka polegające na zdjęciu serduszka z ramki. Drużyna z naszej szkoły, w składzie: Dachtera Dominika kl. VI, Łodyga Filip kl.V i Kulus M. z klasy IV zajęła III miejsce. Uczestnicy otrzymali puchary i dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Lwówku oraz lokalnych sponsorów.
 

Tradycją Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Zębowie stały się spotkania po latach. Byli uczniowie podstawówki w Zębowie mają okazję powspominać dawne, beztroskie dni, zobaczyć, jak przyjaciół ze szkolnej ławy zmienił czas, praca i obowiązki. W dniu 25 kwietnia 2009 r. odbył się kolejny czwarty Zjazd Absolwentów Szkoły Podstawowej w Zębowie, na który zaproszeni zostali wszyscy, którzy urodzili się w latach 1964-1970, a skończyli naszą szkołę. Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się mszą świętą, po której uczestnicy zostali zaproszeni do pamiątkowego zdjęcia, zwiedzania szkoły, wysłuchania krótkiego programu artystycznego i spotkania towarzyskiego przy stole. Spotkanie zaowocowało odnowieniem starych znajomości i wspólnym spotkaniem. Patronat medialny nad uroczystością objęła gazeta „Nasz dzień po dniu”.
 

I MIEJSCE
Z PYRKIEM BEZPIECZNIEJ 2009

 

2009-05-12

Wakacje dla najlepszych
„Z Koziołkiem Matołkiem po Górach Świętokrzyskich”

Załączniki:

 

2009-05-12

Dzieci przyjęte do przedszkola - informacja w załączniku

Załączniki:

 

1
2
3
4

projekt i wykonanie © 2006