SZKOŁA /   /  
W piątek 26 października br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w mistrzostwach naszej Gminy w halowej piłce nożnej. Zacięte pojedynki z SP Lwówek, ZSiP Brody oraz ZSPiP Pakosław, doprowadziły naszych zawodników do zajęcia II miejsca w tych zawodach. Naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy!!!
 

W załączniku znajduje się afisz o konkursie. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.

Załączniki:

  •  Informacje o konkursie SKO
 

W dniu dzisiejszym odbył się w naszej szkole konkurs przyrodniczy " Salamandra" . Uczestniczyło w nim 20 uczniów z klas IV-VI. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu są :„Ptaki Polski (zagrożone wyginięciem)”. Mimo obszernego zakresu konkursu uczniowie chętnie uczestniczyli w kolejnej edycji. Czekamy na zwycięzców.
 

W dniach od 14-20.07.2012 r. uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. K. Makuszyńskiego, wypoczywali na kolonii zorganizowanej przez UKS „ Promień” w Wilkasach kolo Giżycka na Mazurach. Podczas tygodniowego pobytu uczestnicy mogli podziwiać piękno Krainy Tysiąca Jezior oraz zwiedzić najciekawsze jej zakątki. Już drugiego dnia odwiedzili Twierdzę Boyen stanowiącą obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno oraz poznali urocze zakątki Giżycka. Wśród kolonijnych atrakcji można wymienić również rejs statkiem po jeziorze Niegocin, zwiedzenie Wilczego Szańca, byłej kwatery głównej Hitlera, Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce oraz całodniową wycieczkę do Fromborka, gdzie uczestnicy podziwiali Katedrę, odwiedzili Planetarium i podziwiali piękno Zalewu Wiślanego z wieży widokowej. Poza zwiedzaniem nie zabrakło również czasu na aktywny wypoczynek na basenie, kręgielni, siłowni czy nad wspaniałymi jeziorami otaczającymi nasz ośrodek. Tradycyjnie odbył się również chrzest kolonisty, który przysporzył i „chrzczonym” i widzom sporo emocji oraz dobrej zabawy. Ostatniego dnia odbył się pożegnalny grill i wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni powrócili szczęśliwie do domów. Niektórzy już nie mogą doczekać się następnych kolonii. Kolonia mogła dojść do skutku dzięki dotacji Urzędu Miasta i Gminy w Lwówku oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu, z których to instytucji zostały pozyskane środki finansowe na organizację kolonii.
Mazury 2012

 

W niecodziennej lekcji z fizyki i chemii mogli uczestniczyć nasi uczniowie, którzy mogli zobaczyć ciekawe doświadczenia z zakresu zjawisk fizycznych i chemicznych. Było ciekawie a niektóre doświadczenia były ze względu na efekty świetlne i dymne powtarzane jeszcze raz. Pokaz przygotowała i przeprowadziła dyr. Ewa Ratajczak.
Z fizyką i chemią za pan brat

 

Informacje dla rodziców w załącznikach

Załączniki:

  •  Wyprawka szkolna 2012 Zarządzenie Wyprawka
 

Dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Kornela Makuszyńskiego w Zębowie Ewa Ratajczak informuje, że w okresie wakacji sekretariat jest czynny w godz. 9.00 – 13.00. Z uwagi na czas urlopów wypoczynkowych sekretariat będzie nieczynny w terminie 16.07.2012 – 5.08.2012 r. Telefon kontaktowy w sprawach pilnych: 1. Ewa Ratajczak – 0614414233, kom. 665144215 2. Dorota Grobys - kom. 0608681534 Dyrektor Ewa Ratajczak
 

W dniach 04- 06 czerwca uczniowie klasy szóstej wraz z opiekunami: p. H. Stopczyńską i p. B. Kasprzak, przebywali na wycieczce w Karpaczu. Wycieczka zapewniała wiele atrakcji i ciekawe przygody, między innymi grupa przebywała w miasteczku Prawdziwych Kowbojów Western City w Ściegnach, zwiedziła Karpacz. Dużo przeżyć dostarczył wjazd wyciągiem na Wielką Kopę, wejście na Śnieżkę (1602 m.n.p.m.), a w szczególności zejście w trudnych warunkach pogodowych. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach. Wykonane najnowszymi metodami technicznymi miniatury pałaców, zamków, obiektów sakralnych oraz starówek miast dolnośląskich, rzetelnie oddają rzeczywisty wygląd tych obiektów. Grupa zwiedziła także ewangelicki kościół parafialny znany jako Kościółek lub Świątynia Wang, który został przeniesiony z Norwegii do Polski w 1842r. Dużo wrażeń dostarczyło także przebywanie na zaporze w Pilichowicach. Wycieczka była bardzo ciekawa, pozwoliła poznać uczestnikom historię, przyrodę i zwyczaje Dolnego Śląska, poznać Karkonowski Park Narodowy.
Wycieczka

 

2012-06-16

Foto SportGniezno.pl

Uczniowie naszej szkoły znaleźli się wśród 8 najlepszych drużyn piłkarskich w Wielkopolsce.

 

Awans do finału wojewódzkiego zapewnili sobie zwycięstwem etapu rejonowego w Opalenicy,gdzie w finale pokonali drużynę z Grodziska Wlkp. W eliminacjach powiatowych, które odbyły się w Zbąszyniu drużyna zajęła I miejsce. Jest to największy sukces sportowy szkoły w roku szkolnym 2011/2012.

 

Drużyna w nagrodę za udział w finale wojewódzkim otrzymała nowe stroje piłkarskie, w których będą występować ich młodsi koledzy. W skład zwycięskiej drużyny weszli: Dominik Judek, Patryk Judek, Bartosz Nowak, Mikołaj Nowak, Karol Nawrocki, Patryk Pogorzelczyk, Bartosz Puchała, Mariusz Olesiak i Jakub Wachowiak

Film z rozpoczęcia turnieju - kliknij link

 

http://youtu.be/AMOICXKlh44

Orlik Gniezno 2012

 

2012-06-15

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2012/2013 ZNAJDUJE SIĘ W ZAŁĄCZNIKU PONIŻEJ

Załączniki:

  •  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW 
 

1
2
3
4
5

projekt i wykonanie © 2006