SZKOŁA /   /  
 

W dniach 26 – 30 sierpnia bieżącego roku uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Kornela Makuszyńskiego w Zębowie brali udział w wakacyjnym wypoczynku w Trójmieście pt. „Z Neptunem przez Długi Targ”, zorganizowanym przez UKS „Promień”. Wyjazd współfinansowany był przez Urząd Miasta i Gminy Lwówek. Piękna pogoda, dobre humory sprzyjały zwiedzaniu oraz morskim kąpielom. Nadmorskich atrakcji było sporo. Jednym z ciekawszych przeżyć dla uczestników było zachwianie prawa grawitacji podczas zwiedzania „Domu do góry nogami” w Szymbarku. Uczniowie odwiedzili tam również bunkier partyzantów, Dom Sybiraka, zobaczyli wpisaną do Księgi Rekordów Guinnessa najdłuższą deskę świata. Przez kolejne dni wypoczynku dzieci poznawały Trójmiasto. Aktywny wypoczynek rozpoczęły od wyprawy do Gdyni i Sopotu. Tam zwiedzali pokład okrętu ORP Błyskawica i oglądali Dar Pomorza. Dużym zainteresowaniem cieszył się pobyt w Gdyńskim Oceanarium. Rejs statkiem na Westerplatte dla niektórych dzieci był niezapomnianym przeżyciem. Pobyt w kajucie kapitana i spotkanie z morskim piratem dostarczyło dzieciom wiele radości. Kolejną atrakcją był pobyt na Molo w Sopocie oraz widok Krzywego Domu na ulicy Bohaterów Monte Casino. Uczestnicy wypoczynku aktywnie zdobywali wiedzę podczas spaceru po Gdańsku. Mieli okazję poznać historię miasta i zobaczyć m. in.: Dwór Artusa, a przed nim słynną Fontannę Neptuna. Podążając Długim Targiem dotarli do Archikatedralnej Bazyliki Mariackiej, by z jej wieży podziwiać panoramę Gdańska. Widzieli także: Złotą Bramę, Wielką Zbrojownię, Żurawia i Spichlerze na Orłowie. Podsumowaniem i usystematyzowaniem zdobytej wiedzy była „Gdańska Gra” przygotowana przez p. dyrektor Ewę Ratajczak, która pozwoliła dzieciom wykazać się kreatywnością, humorem i wiedzą. Po wykonaniu zadań, chętni zatańczyli na Długim Targu taniec integracyjny tzw. „belgijkę”. Na wszystkich uczestników zabawy czekała słodka niespodzianka w postaci lodów. Mimo napiętego harmonogramu nie zabrakło również czasu na beztroskie zabawy w wodzie i na plaży. Ostatnim punktem nadmorskiej wyprawy było zwiedzanie Zamku w Malborku. Bogatsi o doświadczenia i zdobytą wiedzę, pełni dobrych humorów wróciliśmy do domu. Organizatorzy oraz uczestnicy wypoczynku składają serdeczne podziękowania sponsorom za pomoc finansową w realizacji tegorocznych wakacji dla uczniów gminy Lwówek.
 

Załączniki:

  •  Wyprawka szkolna 
 

2013-06-14

Załączniki:

  •  Wykaz podręczników Podręczniki
 

Wiktoria Lisek na podium z pucharem za I miejsce w klasyfikacji drużynowej.
I MIEJSCE DRUŻYNOWO W sobotę 25 maja 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu im. Bronisława Malinowskiego w Chmielinku. Mimo trudnych warunków pogodowych i organizacyjnych biegu, uczniowie nasi po raz kolejny pokazali, że są najlepsi w Gminie Lwówek, zdobywając I miejsce w klasyfikacji ogólnej szkół biorących udział w biegu. Wszystkim startującym gratulujemy, a miejsca uczniów, którzy stanęli na podium prezentujemy poniżej: I MIEJSCE ADRIANNA DULAT KL.II; I MIEJSCE WIKTORIA LISEK KL.V; II MIEJSCE PATRYCJA CEMBOROWSKA KL.III; III MIEJSCE AMELIA WAŚKO KL.I; III MIEJSCE ALEKSANDRA SKRZYPCZYŃSKA KL.IV; III MIEJSCE ALEKSANDER ŚWIDERSKI KL.V. gawz
Bieg Chmielinko 2013

 

Autor: gawz
W sobotę 18. maja br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXI Biegach Ulicznych im. Arkadego Fiedlera w Bolewicach. W klasyfikacji końcowej ZSPiP Zębowo, wywalczył III miejsce, a indywidualnie największym sukcesem było wygranie biegów w swoich kategoriach przez Wiktorię Lisek i Mikołaja Nowaka. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
Biegi Bolewice 2013

 

2013-05-11

Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w bardzo ciekawych, pełnych wrażeń warsztatach malarskich, które prowadziła Krystyna Ruminkiewicz. Wyjazd został zorganizowany przez UKS "PROMIEŃ" Zębowo.
 

Drużyna dziewcząt nagrodzona medalami.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Gminy w czwórboju lekkoatletycznym. Dziewczęta w składzie: Miczyńska Sylwia, Dulat Sławomira, Lisek Wiktoria, Kulus Natalia, Nawrocka Joanna, Łodyga Aleksandra, zajęły III miejsce a chłopcy: Puchała Bartosz, Świderski Aleksander, Piter Patryk, Kwiatkowski Adrian, Mikusiński Remigiusz i Stachowiak Marcin, zajęli IV miejsce. Uczniom za włożony wysiłek dziękujemy!
 

Mikołaj Nowak został laureatem krajowym w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym KRĄG. Zajął II miejsce w kategorii „Młodzik”..Mikołaj wykonał przewodnik po Ziemi Lwóweckiej, w którym znalazło się m.in. bardzo dużo ciekawostek z historii Lwówka, fotografii. W konkursie wzięli udział także i inni uczniowie naszej szkoły. I miejsce w szkole zajął Błażej Stasinski, miejsce II - Karolina Kaczmarek.
 

Uczniowie naszej szkoły: Sławomira Dulat, Aleksandra Skrzypczyńska i Mikołaj Nowak wzięli udział w Olęderskiem Festiwalu Biegowym, który został rozegrany w niedzielę ( 21.04.2013 r.) w Borui Kościelnej. W kategorii rocznika 2001- Mikołaj Nowak zajął I miejsce, natomiast Sławomira Dulat- miejsce III ( rocznik 2002). Gratulujemy!
 

1
2
3
4
5

projekt i wykonanie © 2006