PRZEDSZKOLE /  
Jesień to czas, w którym ptaki wybierają się w daleką podróż. Grupa „Biedronki” doskonale to wie, gdyż w naszym przedszkolu ptaki też szykują się już do odlotu. Dzieci z różnych nasion, ziaren i zbóż wyklejali sylwety ptaków z rozłożonymi skrzydłami. Prace wyszły prześliczne, a takie ptaki z pewnością bez obaw mogą lecieć do ciepłych krajów.
 

W nawiązaniu do tematu o pięknie regionów grupa „Biedronki”wybrała się na punkt widokowy w Zębowie. Dzieci mogły podziwiać z wysokości piękno naszej okolicy. Od razu dzieci zobaczyły budynek naszej szkoły oraz kościół. Najbardziej dzieciom podobało się to, że wszystko wydaje się mniejsze, aniżeli w rzeczywistości jest.
 

Grupa „Biedronki” z pewnością wie, jak należy się odżywiać, aby być zdrowym, dlatego przyniosły do przedszkola swoje ulubione owoce i zrobili sałatkę owocową. Dzieci najpierw pokroiły owoce, wymieszali je razem, a później każdy przedszkolak z apetytem ją zjadł. Szczególną radość sprawiło dzieciom możliwość samodzielnego wykonania sałatki. Podczas robienia sałatki zostały przypomniane zasady higieny mycia rąk: przed i po skończonej pracy oraz bezpiecznego posługiwania się nożykiem.
 

 

 

 

 

 

 

 

1
2
3

projekt i wykonanie © 2006