SZKOŁA /  
Dnia 13 września 2016 r. o godz. 17.00 w sali wiejskiej w Zębowie, odbędzie się zebranie rodziców "Wzajemne oczekiwania rodziców, szkoły i ich wpływ na funkcjonowanie uczniów". Obecność obowiązkowa. Dyrektor ZSPiP im. K. Makuszyńskiego.
 

ZAPRASZAMY W SOBOTĘ 10.WRZEŚNIA BR. DO MALOWANIA OGRODZENIA BOISKA SZKOLNEGO.

Załączniki:

  •  Malowanie ogrodzenia 
 

W załącznikach znajduje się regulamin konkursu "Tak gotowały nasze mamy", który odbędzie się podczas najbliższego zębowskiego grzybobrania. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Kartę zgłoszeniową, należy wypełnić i dostarczyć do dnia 10 września. Czekamy na Wasze kulinarne pomysły!!!

Załączniki:

  •  REGULAMIN str.1i2  
  •  Regulamin str.3i4  
 

Dużym sukcesem może pochwalić się uczennica Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Kornela Makuszyńskiego w Zębowie, Kornelia Dratwińska , która w dniu 12 marca 2016 roku uczestniczyła w Finale Wojewódzkim Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Gimnazjów i Szkół Podstawowych „ Rośliny i zwierzęta polskich gór” organizowanym przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody SALAMANDRA. Kornelia po teście pisemnym znalazła się wśród 10 najlepszych uczestników, którzy spotkali się w finale ustnym . Nasza uczennica ostatecznie zajęła 6 miejsce kwalifikując się do finału międzywojewódzkiego, który odbędzie się w Świebodzinie w kwietniu 2016 roku. Kornelii życzymy dalszych sukcesów , gratulujemy tak ogromnej wiedzy z bardzo obszernego tematu. Uczennica zdradziła nam, że biologia bardzo ją interesuje, a w szczególności zwierzęta. Opiekunem uczestniczki konkursu była Ewa Ratajczak.
 

Załączniki:

  •  OGŁOSZEENIE 2016 OGŁOSZENIE
  •  WNIOSEK 2016 WNIOSEK
 

W dniu 6 lutego 2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w etapie Okręgowym Konkursu „Rośliny i zwierzęta polskich gór” organizowanym przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”. Było to pięcioro uczniów: Dominika Grobys kl. V, Dominik Drózd kl. V, Kornelia Dratwińska kl. VI, Patrycja Cemborowska kl. VI, Maurycy Trawiński kl. VI. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy dostania się do etapu okręgowego, a szczególne uznanie należy się Kornelii Dratwińskiej, która uzyskała największą liczbę punktów i awansowała do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy! Opiekunem młodzieży była Ewa Ratajczak.
 

Już po raz kolejny dzieci z Zębowa i okolicznych wiosek aktywnie i zdrowo spędzały ferie zimowe. Jak stało się już tradycją, uczniowie pod opieką nauczycieli Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Kornela Makuszyńskiego w Zębowie mieli zapewnionych wiele atrakcji zarówno w formie wyjazdów jak i zajęć na miejscu. Mnóstwo niesamowitych emocji i wrażeń dostarczył uczniom wyjazd na lodowisko do Tarnowa Podgórnego. Dzieci doskonaliły jazdę na łyżwach, niektórzy zmagali się po raz pierwszy z próbą utrzymania równowagi. Dwugodzinny pobyt na tafli lodu okazał się dla uczestników zbyt krótki. Po intensywnym wysiłku na lodowisku, dla relaksu i odprężenia zorganizowano wyjazd do kina na film „Alvin i wiewiórki – wielka wyprawa”. Spotkanie z wielkim ekranem dla wielu młodych uczestników było niezapomnianym przeżyciem. Dbając o dobrą kondycję zapewniliśmy również pobyt na tarnowskich termach. Zwolennicy kąpieli wodnych korzystali z dostępnych tam atrakcji. Ponadto dla spędzających ferie w miejscu zamieszkania, na terenie szkoły zorganizowano „Warsztaty Papierowej Wikliny” prowadzone przez rodzica naszej szkoły Magdalenę Kulak. Podczas, zajęć dzieci poznały sposób wykorzystania starych gazet, samodzielnie przygotowały papierowe rurki i wyplatały koszyczki oraz serduszka. Tajniki gotowania, wypieków, nakrywania do stołu dzieci klas I-VI poznały podczas warsztatów „Małe Kuchcikowo”. Pod kierunkiem nauczycieli przygotowywały potrawy na ciepło oraz słodkie przekąski. Degustacje rozpoczęły przy samodzielnie nakrytym stole. Nie zabrakło również oferty dla zwolenników prac plastycznych oraz warsztatów muzycznych. Tegoroczne zajęcia współfinansowane były przez Urząd Miasta i Gminy Lwówek w ramach wsparcia organizacji pozarządowych, które pozyskało Stowarzyszenie Aktywna Wieś Zębowo. Wszystkim organizatorom serdecznie dziękujemy.
Ferie Zimowe 2016

 

Dnia 13 stycznia 2016 11:41 Rzecznik Praw Dziecka napisał(a): Szanowni Państwo, w imieniu Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka przekazuję link do listu w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi. Rzecznik Praw Dziecka będzie wdzięczny za jego upowszechnienie wśród uczniów Państwa Szkoły i na stronie internetowej. List dostępny jest pod linkiem: http://brpd.gov.pl/list-do-dzieci-i-mlodziezy-w-zwiazku-ze-zblizajacymi-sie-feriami-zimowymi Z wyrazami szacunku, Dział Komunikacji Społecznej
 

ZAPROSZENIE Rada Rodziców Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Kornela Makuszyńskiego w Zębowie serdecznie zaprasza na DWIE ZABAWY KARNAWAŁOWE 16.01.2016 r. przygrywa zespół „Weekend” Daleszynek 6.02.2016 r. przygrywa zespół „PROMIX” Bolewice Zabawy odbędą się w Sali Wiejskiej w Zębowie od godz. 19.00 do 3.00. Koszt biletu – 140,00 zł od pary wraz z gastronomią. Zapisy na zabawę i wpłaty przyjmowane są w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00 Kontakt telefoniczny : (061) 44 136 78 ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY! Z wyrazami szacunku Organizatorzy

Załączniki:

  •  PLAKAT PLAKAT
 

W dniu 6 grudnia 2015 r. odbył się XV Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego. Turniej jak co roku zgromadził zgromadził wielu miłośników gry w tenisa stołowego. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco: Szkoła podstawowa ( mikst) 1 miejsce: Donata i Bartosz Szymoniak 2 miejsce: Nadia i Stanisław Kaczmarek 3 miejsce: Amelia i Piotr Raminiak Szkoła podstawowa 1 miejsce: Jędrzej i Jerzy Bogaczyk 2 miejsce: Kacper Golec i Bartosz Nowak 3 miejsce: Jan i Grzegorz Pawlik Gimnazjum 1 miejsce: Mikołaj Nowak i Jan Bogaczyk 2 miejsce: Bartosz i Karol Miczyński 3 miejsce: Adrian Kwiatkowski i Eryk Wajman Open 1 miejsce Jerzy Bogaczyk 2 miejsce Patryk Kaczmarek 3 miejsce Grzegorz Pawlik Sponsorzy turnieju: Przemysław Grajek, Jerzy Nowak, Waldemar Nowak, Marcin Weimann
 

1
2

projekt i wykonanie © 2006