SZKOŁA /  
W dniu 16.04.2018r na Sali Wiejskiej w Zębowie uczniowie uczestniczyli w przedstawieniu cyrkowym. Zapraszamy do fotogalerii z tego wydarzenia na naszej stronie na Facebooku.

CYRK FOTOGALERIA

Autor: Łukasz Dziechcierewicz

W dniu 10.04.2018 r. w Nowym Tomyślu odbyły się biegi przełajowe, w których udział wzięli uczniowie naszej szkoły w składzie: Nadia Kaczmarek, Adrianna Dulat, Oliwia Jarnut, Hanna Kulus, Jeremiasz Nawrocki, Malwina Kupiec i Adrian Kupś. W kategorii dziewcząt - rocznik 2004-2002, Nadia Kaczmarek zajęła 3 miejsce.
 

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Autor: Łukasz Dziechcierewicz

Wizyta Zajączka w Przedszkolu :) ŻyczyMy wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych! Zajączek 2018
Autor: Łukasz Dziechierewicz

W poniedziałek 26.03.2018 roku nasza szkoła gościła Biskupa Zdzisława Fortuniaka. Poniżej link do galerii z tego wydarzenia.Galeria
Autor: Łukasz Dziechcierewicz

21 marca 2018 roku w naszej Szkole odbyły się obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Dzień ten był wolny od zajęć dydaktycznych, jednakże uczniowie klasy siódmej pod opieką pana Łukasza Dziechcierewicza sprawiły że ten dzień na długo zostanie w pamięci uczniów i nauczycieli. Od samego rana odbył się konkurs na plakat pt. "Wiosna w klasie". Następnie uczniowie wraz z ich opiekunami uczestniczyli w uroczystym korowodzie ulicami Zębowa i symbolicznym pożegnaniu zimy. Jednakże to nie koniec atrakcji. Po uroczystym pochodzie udaliśmy się na Salę Wiejską gdzie odbyła się mini Akademia. Uczniowie mieli okazję do świetnej zabawy uczestnicząc w różnego rodzaju konkursach i zajęciach, między innymi w kalamburach, trzeszczących wierszykach, śmiesznych scenkach i dyktandzie. Przez cały dzień wszystkim dopisywały humory i wesoła atmosfera.

Fotorelacja z wydarzenia znajduję się na facebooku naszej strony. GALERIA


Autor: Łukasz Dziechcierewicz

Nasi uczniowie uczestniczyli w przedstawieniu dotyczącego starożytnego Rzymu. Dowiedzieli się na nim ciekawych informacji w zakresie historii, kultury i języka. Była to ciekawa aczkolwiek bardzo pouczająca lekcja historii.


Poniżej link do fotorelacji z tego wydarzenia

Rekonstrukcja historyczna

Autor: Łukasz Dziechcierewicz

Jak co roku w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w zabawie Andrzejkowej. W tym roku również nie zabrakło atrakcji. Nasi uczniowie przygotowali różne ciekawe wróżby, zabawy i atrakcje. Za organizację imprezy serdecznie dziękujemy uczniom klasy siódmej oraz Pani Halinie Stopczyńskiej oraz Panu Łukaszowi Dziechcierewiczowi.


Poniżej link do fotorelacji z imprezy.


Andrzejki
Autor: Łukasz Dziechcierewicz

Uczniowski Klub Sportowy ,,Promień” działający przy Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Zębowie, po raz kolejny był organizatorem turnieju rodzinnego w tenisie stołowym. Impreza odbyła się 3 grudnia na Sali Wiejskiej w Zębowie i zgromadziła wielu sympatyków tej dyscypliny sportu. Udział wzięli także zawodnicy spoza naszego terenu. Zmagania drużyn rodzinnych dostarczyły wielu emocji i wrażeń, a także były ciekawą formą spędzenia czasu wolnego. Wyniki turnieju: Kategoria rodzic i dziecko: 1 miejsce: Nadia i Stanisław Kaczmarek, 2 miejsce: Adrianna i Piotr Raminiak, 3 miejsce: Cyprian i Radosław Jenek. Kategoria mieszana: 1 miejsce: Donata i Bartosz Szymoniak, 2 miejsce: Amelia Raminiak i Marek Konieczny, 3 miejsce: Jeremiasz i Karol Nawrocki. Kategoria do lat 18: 1 miejsce: Bartosz Szymoniak, 2 miejsce: Mikołaj Nowak, 3 miejsce: Kacper Hała i Rafał Lehmann. Kategoria open: 1 miejsce: Sebastian Jankowski, 2 miejsce: Marian Kotlarz, 3 miejsce: Patryk Kaczmarek. Medale i nagrody wręczyli członek Zarządu Powiatu Nowotomyskiego Adam Pilc, prezes UKS Halina Stopczyńska oraz członkowie Zarządu UKS dyr. szkoły Ewa Ratajczak, Marian Weimann i Zbigniew Gawełek. Turniej został współfinansowany ze środków Urzędu Miasta i Gminy Lwówek. Imprezę wsparli również sponsorzy: Jacek i Renata Wachowiak, Jacek Jarnut, Przemysław Grajek, Adam Pilc, ,, Tartak” Zębowo, Waldemar Nowak, Marcin Weimann i Sławomira Szymoniak. Wszystkim sponsorom oraz uczestnikom serdecznie dziękujemy.
 

W tegorocznym XVII Powiatowym Biegu Patrolowym, udział wzięły drużyny z szkół podstawowych w Wytomyślu, Brodach, Chmielinku, Lwówku, Pakosławiu, Posadowie i Zębowie. I miejsce zdobyła drużyna uczniów z ZSPiP w Zębowie w składzie: Oliwia Jarnut, Nadia Kaczmarek, Jakub Woźniczka i Bartosz Kulus. II miejsce zdobyła drużyna SP w Lwówku i ZSPiP w Posadowie, III miejsce zajęła drużyna SP w Wytomyślu. Uczniowie pokonywali wg przygotowanej mapki trasę biegu, na której znajdowały się punkty kontrolne – rzut szyszkami do celu, określenie wieku drzewa, znajomość znaków drogowych i przepisów o ruchu drogowym, skoki przez skakankę. Podsumowanie biegu z wręczeniem nagród odbyło się wigwamie u Państwa Moniki i Waldemara Nowaków. Uczestnicy biegu mogli skosztować smażone przez siebie kiełbaski, jak i mile spędzić czas na placu zabaw.
Powiatowy Bieg Patrolowy 

1
2

projekt i wykonanie © 2006