SZKOŁA /   / Zespół teatralny
W dniu 20 marca 2013 roku na scenie Nowotomyskiego Ośrodka Kultury odbył się Przegląd Małych Form Teatralnych „Teatr w walizce 2013”, którego organizatorami byli ZHP Hufiec Nowy Tomyśl oraz Nowotomyski Ośrodek Kultury. Nasza szkoła wystąpiła z przedstawieniem „Kapciuszek” . Zajęliśmy czwarte miejsce w kategorii dzieci starsze.
 

Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Moniki Nowak zajęli III miejsce
7 kwietnia 2011r w ZSPiP w Pakosławiu odbył się IX Przegląd Form Teatralnych o Tematyce Ekologicznej pod patronatem Starosty Powiatu Nowotomyskiego Andrzeja Wilkońskiego. W przeglądzie wzięło udział 14 zespołów w tym 6 przedszkoli i 8 szkół podstawowych. Przez scenę przewinęło się około 300 młodych aktorów. Jury obradowało w składzie: p. Dorota Piechota(metodyk wychowania przedszkolnego), Zofia Pacholak (kierownik wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym), Alicja Stachowiak (pracownik biblioteki we Lwówku) oraz Grzegorz Stachowiak (leśniczy Nadleśnictwa Pniewy). Jurorzy oceniając występy dzieci , brali pod uwagę dobór repertuaru, dykcję i kulturę słowa, rolę rekwizytów w przedstawieniu oraz ruch sceniczny. W kategorii grup przedszkolnych I miejsce zajęło Przedszkole ze Lwówka- grupa starszaków z przedstawieniem„Czarowanie na polanie, II miejsce zajęło Przedszkole nr 3 z Nowego Tomyśla z przedstawieniem „Co słychać w lesie?”, III miejsce zajęli przedszkolacy ze Starego Tomyśla z przedstawieniem „Kapryśne kwiatki” Natomiast w kategorii dzieci starszych: I miejsce zajął zespół „Promyki” z ZSiP w Brodach z przedstawieniem „Sumienie ekologiczne”, II miejsce zajęła grupa „Muminki” z ZSPiP w Pakosławiu z przedstawieniem „Zielony Kapturek”, a III miejsce zajęła grupa ”Wesołki” z ZSPiP w Zębowie z przedstawieniem „Apel”.
 

Zespół reprezentuje szkołę w różnych muzycznych imprezach:

- „Festiwal Kolęd i Pastorałek” w Lwówku – corocznie powracamy z wyróżnieniami zarówno w kategorii solista jak i zespół

- „Festiwal Piosenki Szkolnej i Przedszkolnej” w Lwówku ,

- III Festiwal Piosenki Turystycznej i Dziecięcej Rejonu Kozła i Powiatu w Miedzichowie – zajęliśmy IImiejsce

Ponadto zespół współpracuje z Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym z Lwówka. .

W ramach współpracy zespół przygotował :

- koncert kolęd dla dzieci niepełnosprawnych w styczniu 2005 r.

- program mikołajkowy „Mikołaj się zbliża” ,

- program o tematyce zdrowotnej „Grunt to zdrowie”

- występ podczas Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych w Lwówku

Oprócz tego „Wesołki” brały udział w uroczystościach szkolnych (apele okolicznościowe, uroczystość pasowania I klasy , Pierwszy Dzień Wiosny , festyny szkolne, rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego) oraz gościnnie w Domu Polonii w Poznaniu, podczas spotkania z młodzieżą z Litwy.

Występowaliśmy również podczas Gminnych Dożynek , które w tym roku odbywały się w Zębowie.

Zespół  prowadzony  jest  przez  panią  Monikę  Nowak .

Do  zespołu  należą: Julia  Kudełka , Joanna  Klemka , Julia  Lisek , Ilona  Torchała , Marta  Lisek , Roksana  Kurek , Magdlalena  Janas , Paula  Nowak i Monika  Kucz.

 

projekt i wykonanie © 2006